Yasemin Gezeroğlu

Yasemin Gezeroğlu Diksiyon, Etkili Konuşma ve Beden Dili Eğitmeni olarak seminer ve eğitimler vermektedir.
Engelleri Zihinde ve Bedende Aştık Programı

Engelleri Zihinde ve Bedende Aştık Programı

Zeytinburnu Müftülüğü ve Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi OÇEM ile birlikte düzenlemiş oldukları ” Engelleri Zihinde ve Bedende Aştık ” görsel programı, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi

Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şehmus AYDOĞAN, teknik ekibi ve öğretmenleri ile hazırlamış oldukları bu özel vede çok güzel programın sunuculuğunu İletişimci Yasemin GEZEROĞLU yaptı. 

Şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşunun ardından OÇEM Müzik Öğretmeni Soner ALTIKULAÇ eşliğinde İstiklal Marşı’mız çoşkuyla okundu. Ünlü Hafız Mustafa DUMAN’ın Kuran’ı Kerim Tilavetleri okuması ile program başladı. Programın hazırlanmasında değerli katlıları olan Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenin Rümeysa YILDIRIM selamlama ve açılış konuşması yaparak eğitim uygulamaları ve çalışmalardan öz olarak anlatımlarda bulundu.

OÇEM çalışmaları ile ilgili olarak slayt gösterimlerinin yapılması ardından İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ’ın program ile ilgili olarak gönderdiği telgraf okundu. Otistik öğrenci Ecrin Yaşam CESSUR’un annesi Güzide CESSUR çocuğu için yazdığı mektubu okurken perdeye yansıtılan slayt görüntüleri ile davetliler bu duyguları paylaştılar. Anne Güzide konuşurken Ecrin Yaşam CESSUR kendiliğinden sahneye çıkıp annesinin yanına gelmesi, o anda annesinin döktüğü göyaşları evlat sevgisi temeline akıtılan pınar gibiydi. Güzide CESSUR’un Down Sendromu ile anlatımları ve yaşadıklarını aktarma sunumlar mükemmelliğinin de üzerindeydi.

Kaynak : http://www.zeytinburnuhaber.org/guncel/14695-muftuluk-ve-ocem-zihinde-bedende-engelleri-asti.html