Yasemin Gezeroğlu

Yasemin Gezeroğlu Diksiyon, Etkili Konuşma ve Beden Dili Eğitmeni olarak seminer ve eğitimler vermektedir.
TGRT FM in Rüzgâr Gülü

TGRT FM in Rüzgâr Gülü

Mendilden paraşüt yaparak uçmayı hayal eden Yasemin Gezeroğlu TGRT FM’de bir ilke imza atarak Türkiye radyolarında ilk havacılık programı olan “Rüzgâr Gülü” ile havacılığın farklı dünyasını dinleyicilere aktarıyor.

Uluslararası yayın standartlarına uygun lisansa sahip olan TGRT FM mikrofonlarında bugünlerde Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir programın sesi yankılanıyor. Üç yaşındayken annesinin oyalı mendiline tahta bağlayarak yapmış olduğu paraşütü evinin penceresinden aşağıya sallandırarak başladığı ve hayallerini kurduğu havacılık macerasını gerçeğe dönüştüren Yasemin Gezeroğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Rüzgar Gülü” isimli programda, sivil akrobasiden paraşüt eğitimine, model uçaktan planör eğitimine kadar havacılıkla ilgili her şey pazar günleri yayınlanıyor.


Yarışmak istiyorum Programın yapımcısı ve aynı zamanda tam bir uçak hayranı olan Yasemin Gezeroğlu ile hem programı hem de havacılık üzerine konuştuk… Gezeroğlu şunları kaydetti: “Havacılığın belli bir kalıp içinde düşünülmemesi lazım, havacılığın dalları var; askeri havacılık, sportif havacılık ve sivil havacılık bunlar ayrı ayrı bir çerçevede havacılık adı altında bir bütündür.

Sportif havacılığı biraz açtığımızda içinde yelken kanadı, yamaç paraşütü, serbest paraşüt, balon gibi çeşitli malzemeler var. Ben bunların hepsini tattım hepsinin yeri bende farklı ama beni en çok cezbedenler ise serbest paraşüt ve radyo kontrollü model uçak çünkü adrenalin çok yüksek.

Yasemin Gezeroğlu, “Daha 3-4 aylık bir program olmamıza rağmen bugüne kadar birçok kişiyi konuk ettim. Bunun dışında gerçekten programı hazırlarken her şeyi kendim yapıyorum. Çok kaliteli konuklar aldığımdan bazen zorlandığım oluyor. ”

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölüm Başkanı Mehmet Şefik Kavsaoğlu’nu konuk etmiştim, Türkiye’de havacılık sektörünü, uçak mühendisliği ve insansız hava araçları hakkında birtakım konulara değinmiştik bu da çok ilgi çekmişti” dedi. Sürpriz hediyeler Programı hakkında ileriye yönelik bilgiler de veren Gezeroğlu, “Programımızın özelliği dinleyecilerimiz arasında bizi çok iyi dinleyen için çok kolay şifreler veriyoruz, bunları topluyorlar daha sonra vermiş olduğumuz telefonlarla bize ulaştıkları zaman şifreleri verince onlara ya uçuş hediye ediyoruz, ya da birlikte gökyüzünde paraşütle uçma keyfini yakalayabilme imkanı sağlıyoruz.

Ayrıca dinleyecilere bir organizasyon ya da model uçak eğitimi de hediye edebiliyoruz ki bu eğitimi alanlardan bazıları da iş imkanı buldular benim için dua ediyorlar. İleriye yönelik birçok planlarım var havacılık adına insanları gerçekten tatmin edecebilek bir yapıda belgesel tadında kaliteli bir programa imza atmayı düşünüyorum. Şu anda herhangi bir sponsorumuz yok en yakın zamanda olacağına inanıyorum. Bana böyle bir imkan verdikleri için TGRT FM’in bütün yöneticilerine teşekkür ediyorum. TGRT FM deyince zaten akla ilk kalite ve saygınlık geliyor ki, ilk havacılık programına onlarla birlikte imza attığım için ayrıca çok mutluyum ve hepsine minnettarım. Dinleyecilerimizin bizi takip etmelerini tavsiye ediyorum çünkü çok büyük sürprizlerimizin bulunduğunu ifade edeyim.”

Kaynak : https://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a318702.aspx